Advertisement

MONSTER JAM WORLD FINALS XVIII

COMPETITORS: Adam Anderson (Grave Digger),  Ryan Anderson (Son-uva Digger), Alex Blackwell (Megalodon), Randy Brown (Grave Digger), Scott Buetow (Team Hot Wheels Firestorm), Matt Buyten (Metal Mulisha), Jimmy Creten (Bounty Hunter), Colton Eichelberger (Max-D), Neil Elliott (Max-D), Tristan England (EarthShaker), Chad Fortune (Soldier Fortune), B.J. Johnson (Gas Monkey Garage), Candice Jolly (Monster Mutt Dalmatian), Morgan Kane (Grave Digger), Bryce Kenny (Great Clips Mohawk Warrior), Jim Koehler (Avenger), Todd LeDuc (Monster Energy), Brianna Mahon (Scooby-Doo), Marc McDonald (El Toro Loco), Becky McDonough (El Toro Loco), Cam McQueen (Northern Nightmare), Tyler Menninga (Grave Digger), Bari Musawwir (Zombie), Lee O'Donnell (VP Mad Scientist), Charlie Pauken (Monster Mutt), Rosalee Ramer (Wild Flower), Coty Saucier (Monster Energy), Colt Stephens (FS1 Cleatus), Buddy Tompkins (Razin' Kane), Mike Vaters II (Overkill Evolution), Linsey Weenk (Lucas Oil Crusader), Jon Zimmer (Dragon)

2017 bracket

FREESTYLE

VP MAD SCIENTIST 9.355
MAX-D (ELLIOTT) 9.316
AVENGER 9.240
NORTHERN NIGHTMARE 9.097
TEAM HOT WHEELS FIRESTORM 8.786
GRAVE DIGGER (KANE) 8.193
WILDFLOWER 8.155
GREAT CLIPS MOHAWK WARRIOR 8.100
SON-UVA DIGGER 8.043
FS1 CLEATUS 7.864
GRAVE DIGGER (BROWN) 7.800
MONSTER ENERGY (LEDUC) 7.660
GRAVE DIGGER (ANDERSON) 7.390
SCOOBY-DOO 7.268
ZOMBIE 7.166
EL TORO LOCO (MCDONALD) 7.163
GRAVE DIGGER (MENNINGA) 7.105
BOUNTY HUNTER 7.098
METAL MULISHA 7.094
EL TORO LOCO (MCDONOUGH) 7.073
EARTHSHAKER 6.888
MONSTER ENERGY (SAUCIER) 6.814
MEGALODON 6.799
LUCAS OIL CRUSADER 6.765
OVERKILL EVOLUTION 6.591
DRAGON 6.289
MONSTER MUTT DALMATIAN 6.143
MAX-D (EICHELBERGER) 6.104
RAZIN’ KANE 5.800
MONSTER MUTT 5.217
SOLDIER FORTUNE 4.448
GAS MONKEY GARAGE 4.341

DOUBLE DOWN SHOWDOWN

COMPETITORS: Krysten Anderson (Grave Digger), Kayla Blood (El Toro Loco), Matt Cody (Blue Thunder), Ryan Disharoon (Saigon Shaker), Jared Eichelberger (Max-D), Tristan England (EarthShaker), Cynthia Gauthier (Monster Mutt Dalmatian), Ami Houde (Zombie), Mark List (El Toro Loco), Bernard Lyght (Alien Invasion), Camden Murphy (Pirate's Curse), Matt Pagliarulo (Jester), Zane Rettew (Stinger), Cory Rummell (RAGE), Bailey Shea (Scooby-Doo), Eric Swanson (Obsessed)

DDSD 2017

Advertisement